Komentáře ke knize Mistr a Markétka :

marwin, email: marwin@inmail.cz
Když jsem tuhle stránku pouštěl do světa, byl tu jen jediný hlas - můj, který patřil téhle knížce... Nic lepšího jsem zatím asi nečetl...

28.12.2006 00:28
---
A*, email: tmsl@seznam.cz
K nejoblíbenější knize Mistr a Markétka jsem časem přidala
Sto roků samoty. Z domácích jsou velmi krásné Karpatské hry,
literární styl působí každým dalším přečtením.
A*

12.01.2007 20:13
---
daniela
mela sem to stesti videt i dramaticke zpracovani a hodne mi to pomohlo,prece jenom to pro me nebyla snadna cetba(jsem "zacatecnik"),ale dej byl vystaveny tak zajimave a veci se odehravaly v takovem sledu,ze me to uplne pohltilo.doporucuju vsem

28.02.2007 22:28
---
megy, email: megy89@msn.com
Tedka jsem to dočetla..a myslím, že je to velice dobrá kniha na přemýšlení. Bulgakov si zde pěkně hraje s magii..místama vám běhá husí mráz po zádech,potom si řeknete CO TO CTU ZA HOVADINU..ale potom,když to vážně začnete chápat..tak si jen řeknete, Bulgakov byl opravdu MISTR:o)taky doporučuji

16.03.2007 15:41
---
Aayla
O téhle knížce jsem slyšela vyprávět ledasco a, mám-li být upřímná, děsila jsem se jí. Nedávno jsem ji znuděna čekáním vytáhla u kamarádky z knihovny a začala číst první kapitolu. Něco tak fascinujího jsem snad ještě nečetla. Zhtla jsem to (tedy tu první kapitolu, pak přišla kamarádka) jako uhranutá. Naprosto úžasné čtení. V pondělí ženu do knihkupectví.

02.09.2007 22:53
---
benidorm
hergot, já si to snad budu muset přečíst

11.10.2007 20:54
---
aayla
Sice už je to skoro rok, ale konečně jsem si našla čas a vzala si Mistra a Markétku na hory. Tahle knížka okamžitě vystřelila na nejúžasnější věc, co jsem kdy četla. Tohle je Literatura s velkým L. Je to úžasný zážitek. Knížka je to divná, neuvěřitelně bizardní. S megyným výrokem o HOVADINÁCH nelze než souhlasit - sem tam se tam dějí ty nejpodivnější věci, ale ty prostě patří k věci. Člověk na to chvilku čumí jak tele na nový vrata a pak už si jebnom užívá, do jakého extrému to zase Bulgakov zavede. Nenudila jsem se ale ani chvilku, knížka je to hrozně čtivá. Nikdo se nemusíte bát pseudointelektuálních výpotků (já se malinkato obávala, teď se za to hluboce stydím). Nejlepší knížka, co jsem kdy četla.

13.02.2008 22:25
---
Evelyn
Tahle kniha obsahuje pro každého něco a všechno naservírováno tak noblesně, že nemůže urazit ničí vkus. Jeden si z ní vybere milostný příběh, druhý politiku, třetí církevní mystiku a jiný sedí a bez dechu hltá to všechno, jako by to měla být poslední kniha, kterou přečte, než umře... Až mě překvapilo, že má tak málo hlasů.

07.03.2008 23:35
---
Broki
Tahle kniha má opoti ostatním prostě něco navíc. Jen si to "něco" budete muset identifikovat sami. Já v tom vidím kus pravdy, kus geniality, kus fantazie, kus nadsázky, kus metafory a tak dál. tohle všechno smícháno dává dohromady jednu z nejgeniálnějších a nejúchvatnějších knih, které jsem kdy četl

28.10.2008 22:39
---
Jarmila
je opravdu moc dobra :-)

24.01.2009 23:44
---
Switters
Marwine, chápu, proč jsi tuhle stránku zakládal. Doporučit tuhle jedinečnou knihu všem, kteří hledají od knihy víc než jenom zajímavý děj :-) Z toho důvodu mě mrzí, že spousta lidí považuje za nejlepší knihy "Šifru" a "Řeku bohů". Nic na nich není zajímavého. Přečtete si je a řeknete fajn. Docela napínavé. To je vše. Ale po přečtení M a M bude ještě dlouho o ní přemýšlet a budete se k ní pořád vracet. Není divu, že ji Bulgakov psal neuvěřitelných 12 let. Je to kniha, ve které nenadbývá ani řádka a ani řádka nechybí. Pus'tte se do téhle knihy a pochopíte, o čem literatura opravdu je. Takových knih je opravdu málo. Jenom hledat a radovat se z objeveného :-)

25.01.2009 21:52
---
petr
větší kravinu jsem asi ještě nečet. To prostě nešlo dorazit. Před tím jsem dal Dostojevského a to je panečku jiný kalibr. Nechápu tolik kladných reakcí.

27.05.2010 18:07
---
sofie
je mi te lito, petre...

29.05.2010 11:16
---
roman
souhlas s tebou, sofie!

12.06.2010 13:31
---
Iva
Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla. Schopnost odprostit se od reality a v té magičnosti postihnout nepostihnutelné...

20.07.2010 22:45
---
Michal
Mistra a Markétku jsem četl 3x a rozhodně ne naposledy

04.01.2011 08:18
---
Ondřej Š., email: fruko@centrum.cz
Ano, tahle knížka je dobrá velmi.

04.01.2011 18:29
---
viktoria, email: viktoria.udut@gmail.com
Nejlepsi kniha vsech dob...ja ji cetla poprve v 17 letech a jiz tehdy me dokazala neuveritelnym zpusobem oslovit...mozna je to prilis neobezretne tvrzeni, ale myslim, ze nekdo, kdo tu knihu necetl, prichazi o tak strasne moc, ze je skoro skoda zit :) skoda, ze nynejsi svet pohlceny reklamou je tak kruty, ze napr. sifra mistra leonarda je tak popularni...lidi, vzpamatujte se...!

19.01.2011 13:08
---
Tsd, email: xsargox@seznam.cz
Neřeknu, že to je nejlepší kniha všech dob, to ne - protože i když nějaký ten pátek čtu a miluju literaturu - tak mé znalosti nesahají tak daleko, abych mohl být objektivní. Však do současnosti jsem nečetl nic tak "zmateně-úžasnýho". Překousat pár stránek krásných popisů a zajímavých dialogů, dostat se k uříznutí hlavy, seznámení s ďáblovou svitou a pak už to jde jak po másle. Může bejt těžké se orientovat v jednotlivých rovinách, ale když si to člověk vše pečlivě ujasní a rozebere, tak objeví to správné kouzlo. Do dnešních dob jsem přečetl tři různé překlady a až vyjde další, tak se na to opět vrhnu. To co ve mě Markétka zanechala se nedá popsat........všem doporučuji :)

15.09.2011 14:27
---
Jirka
Přikláním se k názoru, že pakliže je cílem těchto stránek najít knihu, kterou je prostě nutno přečíst, Mistr a Markétka je Ta kniha. Od doby, co jsem ji poprvé přečetl, se mi často stává, především v mhd, že jen tak koukám na lidi, přičemž o sobě přemýšlím jako o Wolandovi, tichém pozorovateli:)

21.04.2012 22:28
---
PPP
Naozaj famózne, v závere to má aj značnú hĺbku. Hodne sa to dotýka posmrtného života. A koho toto viac zaujíma, odporúčal by som knihy, ktoré už nie su vymeslenou prózou, ale reálne svedectvá zozbierané autorom ako je: R. A. Moody a jeho knihy: Život po živote, alebo Doteky věčnosti, (na Slovensku vyšlo pod názvom: Záblesky večnosti). Prípadne si pozrite aj toto video, nech viete, čo Vás po smrti možno čaká, obzvlášť ak ste ateistom: http://www.youtube.com/watch?v=-uBQ616uXKE&feature=youtu.be Prajem Vám všetkým veľa šťastia.

28.03.2013 13:17
---
PPP
A pardon, ten odkaz vyššie je chybný, tento by mal byť ten správny: http://www.youtube.com/watch?v=v8Mi71GV85U&feature=youtu.be

28.03.2013 21:49
---
ppp
A aj tamto je chyba. No do tretice sa to azda podarí. Takže toto je to správne video, čo som myslel: http://www.youtube.com/watch?v=DwY4qr_ySwY&feature=youtu.be

30.03.2013 12:37
---
Jan Braun, email: jan.braun009@gmail.com
Po precteni se stava jednou z mych nejoblibenejsich. Mnohokrat me behem cteni napadlo, kde se to bere v 1 cloveku, ze dokaze napsat takove dilo. Co asi prozil. Nazev Mistr a Marketka je pro me trochu matouci, protoze Mistr byl propracovan asi nejmene ze vsech postav i po formalni strance se vyskytuje celkem malo. Jasnymi hlavnimi hrdiny 1.pule byli Woland a jeho skupina a v druhe puli se k nim pridala Marketka. Nejlepsi pasaz byla vystoupeni Wolanda ve Variete a postavy Korovieva alias Fagotta a kocoura Behemotha ( 2 buffoons ), kteri se postupem casu menili z nemilosrdnych pomocniku Satana na kladne hrdiny a ukazali, ze i z pekla, kdyz uz to nejde odjinud, lze ocekavat pomoc. Mezi to vsechno byl skvele zakomponovan pribeh o Pilatu Pontskem a Jeshuovi Ha Noozri ( Ježíš Kristus ). Zaver knihy byl napsan nejak jinak nez cela kniha. Pripadalo mi, jakoby to psal nekdo jiny nez Bulgakov a stavala se z toho trochu detektivka, kde na konci kazdeho dilu se znovu zopakuje, co se stalo a vysvetli se proc se to stalo a kdo za to muze. A pak se najednou se pred Wolandem objevil zmateny Matous Lukas a posila zpravu od Boha, ze Mistr a tedy i Marketka musi zemrit s tím, ze je Buh nechce k sobe do "světla", ale sam Woland je ma zavest do "míru". Prvni dobra a Woland poslechnul ackoliv byl veden celou knihou jako hlavni autorita a o Bohovi nebylo ani zminky. Priznam se, ze mi to pripadalo nespravedlive vuci cele knize. I tak to je jedna z nejlepsich knih, ktere jsem cetl, ktera ve mne rozhodne nezanechala jen dobry pocit, ale i radu otazek, coz je dobre. A ten nazev...mozna, ze to myslel tak, ze laska ma prednost, i kdyz se na prvni pohled zda, ze je ji mene. Kdovi.

02.12.2013 20:21
---
Jan Braun, email: jan.braun009@gmail.com
Hlodalo to ve me, proc napsal tak ten konec a nasel jsem tuto stranku, kde se pokousi to vysvetlit. http://www.masterandmargarita.eu/en/02themas/h29.html Zde vynatek He does not deserve the light, he deserves peace Scholars disagree about the significance of the Master's fate. Some consider that the Master's fate is less than light because he does not persevere in his writing, he loses faith in himself. Others think peace for a creative writer may be no less a fate than light. Takze nejednoznacne. Proc Woland poslechnul Boha jsem nenasel.

03.12.2013 14:07
---
Paja, email: paja.dolakova@seznam.cz
100% doporučuji! Až si ji přečtete, pochopíte!

15.09.2014 12:36
---
LK
Paráda...

15.03.2017 11:31
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: