Komentáře ke knize Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce :

iska
Pravdy o životě jsou tak jednoduché.

28.03.2007 22:09
---
Verča
Fulghum umí vždycky pohladit na duši, žádná knížka od něj vás nezklame...Jeden z nejlepších...

09.04.2007 16:59
---
Chalim Kenabru, email: chalim.kenabru@seznam.cz
Knihu jsem si přečetl v elektronické podobě v práci. Muselo to být takhle. Nevím proč,ale vždy když jsem rozevřel klasickou knížku, nikdy mě ji nenechali v klidu přečíst.Pořád mě vyrušovali a obtěžovali s blbostmi, takže jsem se nemohl v klidu soustředit.Hodil jsem si ji do mobilu a klid je.Domnívám se, že samotný titul, ač měl celosvětový úspěch, byl určen spíše americkým čtenářům.Přečtete si několik autorových životních postojů přikrášlených špetkou humoru, které jsou ovlivněny náboženským vyznáním. To jim samozřejmě nic neubírá na všeobecné platnosti, ale žádnou velkou filozofii nehledejte. Tato původně sbírka esejů je napsána lehkým nenáročným stylem.

16.07.2007 21:11
---
Šárka
Z Fulghuma jsem docela zklamaná... Klidně vstřebám dlouhé popisy geniálního dobráka Dostojevského nebo Balzaca, ale tohle - velmi prosté a trošku nudné...

11.12.2007 19:25
---
Luci
Šárka: Jak můžete srovnávat Balzaca a Dostojevského s Fulghumem? Prosté a nudné? Vůbec jste asi nepochopila, že tohle je o nečem jiném. Když čte člověk Fulghuma má hned lepší pocit ze života, i ta nejmenší maličkost mu připadá krásná a ojedinělá. On dokáže úplně primitivní každodenní záležitost popsat tak hezky, že člověku hned vykouzlí úsměv na rtech. Stačí si každý den přečíst 1-2 "úvahy/příběhy" a hned vidíte věci optimističtěji. A to je přece v životě důležité. Můžete si k tomu číst Balzaca s Dostojevským, to vám nikdo nebere.

22.01.2011 18:35
---
horeva, email: horeva@seznam.cz
Souhlasím s Chalimem. Popularitu Fulghuma moc nechápu, to jeho povídání mi přijde hrozně levné a nic nedávající. Jsou u nás lepší vypravěči o obyčejných věcech. Třeba Horníček nebo Nepil a další.

10.07.2014 09:28
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: