Komentáře ke knize Harry Potter :

Verča, email: noresa@seznam.cz
Neznám originálnější knížku, tohle mi opravdu vyrazilo dech, čtou to děti, puberťáci i někteří dospělí, dobře napsaný, zaujme to snad každého člověka...Jsou to kouzelný knížky...Překvapilo mě, že se to podařilo i celkem slušně zfilmovat, ale knížka je knížka.:)

01.07.2007 09:57
---
Pims
Báječná knížka, úžasná fantazie, smekám před autorkou

11.07.2007 16:03
---
Aayla
Nelze než souhlasit. HP naprosto zbožňuji. Filmy mi přijdou naprosto otřesné (hlavně první dva), kniha je holt kniha. Co se posledního dílu týče, četl jste někdo? (nenásleduje žádný spoiler) Je báječný, extrémně krvavý, poněkud drsný, ale skvělý. JKR samozřejmě knihu dokonale zabila koncem. Tolik proslavený epilog je to nejhorší, co kdy JKR zplodila. Je to kýč, škoda slov. Zbytek knihy je dokonalý, spousta (spousta, spousta) akce, spousta Harryho pitomejch hrdinskejch nápadů (jde to s tím klukem z kopce), spousta geniálních hlášek (Ron se činí, McGonagallová se později ještě geniálněji přidá a Lenka je holt Lenka). Jenom škoda, že kniha není tak docela úplná. Chybí jí pořádné dodatky á la Pán Prstenů. Je škoda, že spoustu zajímavých doplňkových informací musela JKR říci v rozhovorech dodatečně, to všechno mělo být součástí knihy (a klidně jako seznam).

25.08.2007 22:45
---
VeŠ
Právě jsem dočetla poslední díl a teď jsem z toho trochu naměkko, hlavně z toho děsnýho epilogu :-(, ale jinak je to prostě super knížka a je to hroznej nezvyk vědět, že už se nemůžu těšit na žádný pokračování...ach jo.

09.09.2007 15:06
---
Eliška
tohle byla moje nejoblíbenější knížka do té doby než jsem si přečetla Stmívání Harry Potter je oproti tomu nic

16.12.2007 14:22
---
Majka
Právě jsem dočetla poslední díl :) Myslím si, že je z celé série zdaleka nejhezčí. (i co se týká obálky :)) Fakt naprosto úžasný, krásně zašmodrchaný a v závěru bezva rozpletený...

02.02.2008 14:27
---
Blair
Ten epilog je vazne strasnej souhlas, ale ten zbytek... ten je ... dokonalej

06.02.2008 22:31
---
.
Tak ja s vami súhlasiť nebudem, Harry Potter je príliš medializovaná, no neveľmi dobrá kniha a autorka akoby sa pokúšala to čo najkôr dopísať, takže od prvého dielu k poslednému to je horšie a horšie... A posledný je príšerný. Hoci nápad, myšlienka - to sa podarilo, niečo originálne a zaujímavé. A oceňujem autorkinu schopnosť pomenovávať (Albus znamená biely a podobne).

09.12.2009 05:55
---
Michaela
Harry Potter je báječný soubor knih pro všechny generace, kde vítězí dobro nad zlem a svět není jen černobílý. Hodně mu uškodila medializace. Spousta lidí, k němu má odpor. Ale kdyby si ho přečetli přestali myslet na bublinu, kterou kolem něj media nafoukla, tak by zjistili, že jsou to knihy které opravdu patří mezi knihy které musíme přečíst dříve než zemřeme. :-)

09.08.2010 10:48
---
Radek
Eliško, asi tě zamorduju! Tohle jsi psát neměla!! Vždyť Stmívání je blbost a časem se z toho stala jen KOMERČNÍ blbost. Ale že dokonce napíšeš, že je HP proti Stmívání nic!! Jestli já tě potkám :o) Tak nějak souhlasím s Michaelou, Stmívání jsem četl a prostě mi to fakt přijde jako blbost.

29.12.2010 13:29
---
vranik, email: vranik87@gmail.com
HP se zapsalo do dějin víc výtisků neměla snad ani bible v živote jsem nečetl a čumel jenom na filmy po třetím díle kde nebylo nic vysvětleno jsem vzal knihy a četl. bylo utrpení čekat na další díly

24.07.2011 21:22
---
Kybic
Začíná to jako pohádka pro děti a končí málem jako horor. Komplikované, ale velmi chytře napsané a v tolika dílech o náročné v udržení návaznosti děje a reálií bez chyb (pár jich tam je). Filmová verze tradičně skvělá výprava, ale zkratkovité dialogy někdy hodně trapné. Proti knihám hodně očesané, někdy bez knihy nepochopitelné. Jen jedna scéna je ve filmu lepší než v knize - první let na koštěti a chycení pamatováčku. Závěrečný souboj v knize úžasně vychytaný je ve filmu totálně zmršený. Divím se, že to autorka dovolila. Celý soubor knih je třeba přečíst několikrát než člověk pochopí všechny souvislosti.

20.12.2014 20:33
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: