Komentáře ke knize Hobit :

viktor
Je to krásná pohádka. I když fantasy moc nečtu, tak po přečtení této knihy mi najednou všichni lidi připadali jako nějací malí kamarádi. Doporučuju všem úzkostlivým jedincům.

30.01.2008 09:01
---
Pan Pytlík
četl jsem Hobita tolikrát(česky i anglicky), že to už nespočítám. A musím říci, že to rozhodně není jen pohádka, naopak lze nalézt spousu geniálních myšlenek. Ale samozřejmě i jako pohádka je to prvotřídní kousek.

05.03.2008 20:59
---
Glóin, člen výpravy, otec Gimliho, email: radek.hanold@email.cz
Mohu-li tomuto dílu svým mozkem porozumět, zdá se mi být skvělým příběhem, pohádkou, která v sobě opravdu skrývá něco mnohem většího, a autor, vážený John Ronald Reuel Tolkien, je ve vyprávění takovým mistrem, že málokdo při čtení této knihy usne. Avšak stane-li se tak, časem čtenář porozumí nádherné atmosféře Středozemě natolik, že si příště dá dobrý pozor. Jeví se mi toto také jako skvělý předobraz Pána prstenů, narozdíl od něj je však, dá-li se to tak říct, poněkud pružněji vypravován a děj se zdá tolik nezadrhávat, jako v některých částech již zmíněného PP. Kdo zná a posuzuje Pána prstenů, potažmo celé dílo Tolkienovo, podle, troufám si říct, nevydařené filmové adaptace, která místy absolutně nevystihuje atmosféru a části příběhu chybí, nechť se směle pustí do čtení Hobita, aby upravil či úplně změnil názor na dílo Tolkienovo, a nebojí se, že ho to snad nebude bavit, neboť si troufám říci, že nová díla v žánru fantasy jsou povětšinou jen slabým "odvarem" Tolkienových knih, a pokud ne, čtenář po přečtení alespoň uzná, že Tolkienův vypravěčský styl je zdaleka nenapodobitelný, neboť vás, jak napsal viktor, tak vtáhne do děje, že i dospělé alespoň na chvíli bude zajímat, zda-li bude drak Šmak přelstěn, či snad přemožen, spíš než aby ku příkladu včas zaplatili složenku. Začněte číst, a najděte občas chvilku na doprovázení hobita Bilba Pytlíka na jeho cestě tam a zase zpátky, neboť pan Tolkien si to zaslouží a čtení bude dělat radost i vám samotným.

17.12.2010 23:33
---
Filip
Pán prstenů tě ohromí, tohle Karle, to tě dojme!

23.06.2011 12:41
---
Nikola
Tato kniha jde mimo mě, ale musím uznat, že Tolkienův vypravěčský styl je vážně jedinečný a asi i díky němu jsem jí dočetla až do konce.

10.09.2012 11:02
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: