Komentáře ke knize Stopařův průvodce po galaxii :

mmartin
Musím zde přidat popis knihy, protože mám pocit, že určitě stojí za přečtení. Jedná se o sérii komických scifi povídek, původně psaných pro jakési anglické rádio. Úspěšnost tohoto pořadu vedla nakonec k vydání knižní verze (celek pak již nepůsobí jako soubor nškolika povídek, ale opravdu jako čtivá kniha). Jedná se o výborný anglický humor s mnoha překvapivými zvraty. Viz úvod knihy, , , Hlavní hrdina přichází během okamžiku o svůj domov z důvodu budování jakéhosi dálničního tahu. Asi tak deset minut po zboření jeho domu příchází trest pro celé lidstvo, dochází k naprosté destrukci planety země z velmi podobného důvodu. .. . pokračování vás jistě mile překvapí.

28.07.2007 09:16
---
Agrippa
a restaurant na konci vesmiru je snad jeste lepsi :)

20.08.2007 21:10
---
Aayla
A neopomeňme filozofický význam tohoto díla. Stopařův průvodce přináší odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec... (a to ani nemluvím o tisících lidí, kterým tato kniha pomohla najít ručník...)

25.08.2007 22:50
---
hanz, email: koubin.hanz@seznam.cz
...myši používají planetu zemi jako superpočítač (jako program slouží lidstvo) ke zodpovězení otázky na odpověď "42".... no prostě paráda. tahle knížka převrací naruby všechny příběhy o hrdinech, kteří zachraňují například zemi před zkázou :))) prostě pořád se tam něco děje a vždy je to nečekané. společně s "restaurantem na konci vesmíru" se ke mě dostala tato knížka v *.doc podobě. tak kdyby někdo chtěl...

11.10.2007 12:48
---
Evelyn
Ano ano, bez ručníku už domov nikdy neopouštím, protože jsem prostě frúd holka. :-)

13.03.2008 01:14
---
Broki
Myslím, že tohle je jedna z mála knih od kterých jsem čekal trochu víc. tím neříkám, že je špatná - je místy vtipná. Ale je zvláštní, každopádně občas tam chytím nějakou hlubokou a zásadní myšlenku a jindy mi zase přijde že je to prostě jen to, co autora napadlo při brainstormingu první. Takže takový mix...

13.09.2008 15:06
---
Jirka
Má nejvíc nejoblíbenější knížka. Styl humoru bych přirovnal třeba ke Švandrlíkovi. No a myslím, že je více než příhodné mé následující tvrzení - velice miluju třeba ruské autory - Tolstého, Dostojevského, Bulgakova, ale Stopařův průvodce je všechny strčí do zadní kapsy. A jak jinak, je zde i má nejoblíbenější postava literární historie vůbec - Marwin. Vzpomeňte třeba na jeho souboj s tankem v Restaurantu na konci vesmíru nebo na naplnění jeho osudu na konci Sbohem a díky za ryby... Volně si vzpomínám třeba na následující :) M: "Mysli si nějaké číslo.", Matracák: "Dvě.", M: "No vidíš, špatně."; Arthur: "Podívej, východ dvojhvězdy, to je, co?", M: "Já vím, hrozné, že?"

21.04.2012 23:22
---
Štěpán
Knížka nemá hlavu ani patu, nemá nic společného s vědeckou fikcí, je to jen soubor nesmyslných, nemožných událostí. Nuda.

07.04.2015 09:37
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: