Komentáře ke knize Nebe nezna vyvolenych :

Kristýna
Zajímavá kniha o lásce dvou osob pocházejících z úplně odlišného prostředí, která se netradičně na Remarqua neodehrává za války... No a komu knížky nevyhovují, můžu doporučit filmovou adaptaci ze '77 nazvanou Bobby Deerfield. Hlavní jméno postavy je pozměněné i konec je tam trochu odlišný, navíc je to vyprávěno jen z pohledu muže (kniha ukazuje pohledy oba dva), ale podobně jako kniha stojí za to. Al Pacino byl vždy borec.

24.02.2008 12:42
---
Aayla
Netradičně na Remarqua? Nejsou jediné jeho válečné Na západní frontě klid (1.sv.v.) a Jiskra života (pro změnu druhá světová)? Četla jsem od něj pouze Nebe nezná vyvolených a všude protěžované Tři kamarády. Málo která knížka mě tak zklamala, jako tyhle dvě. Tři kamarádi - můj první kontakt s Remarquem, četlo se to jakžtakž, nezaujalo mě to. Dala jsem Remarqueovi druhou šanci právě s výše nominovanou knihou. Opět to samé: auta a osudová láska umírající na tuberu. Obrovské zklamání (Nicméně Remarque dostane u mě ještě dvě šance právě s tou západní frontou a jiskrou života, ty by snad mohly být o něčem jiném). A propos, tahle knížka je na seznamu dvakrát (ještě o pár položek níže).

07.03.2008 14:11
---
Baf
Je mojí povinností tuto knihu obhájit:) Hodně knížek jsem si vybrala podle tohoto webu, stejně tak Nebe nezná vyvolených jsem si vypůjčila na základě této stránky. Včera jsem to dočetla, trvalo mi to asi tři dny. Nádherná kniha, jedna z nejlepších, které jsem kdy četla, strhující příběh a spousta zajímavých a až bolestně pravdivých myšlenek o lásce, životě, smrti a štěstí, které Remarque šikovně zaplete do děje, takže na nich prakticky stojí celý příběh... Opravdu pořádná kniha!!!

19.03.2008 19:24
---
Aayla
Tato kniha je tu dvakrát! Na 199, 200 (nachápu proč dvakrát za sebou, asi omyl). Mimochodem, nedalo by se zřídit nějaké vyhledávání? Určitě by tu ubylo opakujících se knih.

31.03.2008 17:25
---
Indianska-Babicka, email: Indianska-Babicka@seznam.cz
Je to moje první kniha od Remarqua. Abych se přiznala tak mě chytla hned na začátku. Je to něco, co mě pohltilo. Něco co jsem přečetla jedním dechem, ač zhruba uprostřed jsem ztrácela dech :-) . Remarque skvěle popisuje pochyby Lilian. Pochyby o zdraví, lásce, citu a hlavně o životě. Užívat života plnými doušky... Doufám, že až se setkám s jeho další knihou, budu taky mile překvapena. Díky Ł@

06.09.2008 12:54
---
salam, email: asrdce@seznam.cz
K tomu jenom dodam, ze na Jiskru zivota to nema, ac je to krasna kniha. Potom snad jenom, ze na knihu, kterou by clovek mel precist pred smrti podle me nema ani jedna.

19.06.2011 20:53
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: