Komentáře ke knize Bible :

diidii
tuhle knížku byste si fakt měli přečíst než umřete, protože to, co je v ní napsané se vám bude hodit, zvlášt' po smrti

10.01.2007 20:47
---
aaa
hehehe (tím nechci nikoho urazit:)

18.01.2007 11:28
---
bbb
höhöhö... skutečně inteligentní komentář.

19.01.2007 10:20
---
ra-ra
to diidii: kde bereš tu jistotu hochu(nebo děvče)?

20.01.2007 12:39
---
ja.ro
tuhle knizku byste si fakt meli precist nez umrete, protoze po smrti uz se cist neda :-)

Osobne doporucuji tibetskou knihu mrtvych.

09.02.2007 22:27
---
Aayla Secura
No, nechci pochybovat o užitečnosti Bible na tomto či na onom světě, nicméně souhlasím s nutností přečtení téhle knihy. Sama jsem sice ještě to potěšení neměla, ale beru to jako základ vzdělanosti (momentálně mě odrazuje délka, do matury se snažím jet a číst, co se dá a todle by mi zabralo pár týdnů), ke kterému se snad taky někdy dopracuju.

02.03.2007 17:08
---
megy, email: megy89@msn.com
Taky si myslím,že je to snad aji nutnost..ne kvůli tomu, že by vás tim chtěl někdo zatáhnout do křestanství..ale je tam plno pozoruhodných a úžasných příběhů..a záleží jen na vás, co si z této Knihy vezmete.Otázky na ni máte v každé soutěže..a snad z ni taky můžete uplně odmaturovat..každopádně pro mě je tato Kniha opravdu Knihou knih!

16.03.2007 15:44
---
Aayla
Bohužel k odmaturování Bible nestačí. Je to necelá půlka jedné otázky a na Bibli si skutečně vzpomene každý, ani kdyby neměl tušení, co je zač hebrejské písemnictví.

Já pochybuji, že vzdělaného nevěřícího člověka by dokázala Bible pouhým čtením obrátit na víru. A pozoruhodné a úžasné příběhy? Upřímně, přijde mi, že většina knih v tomto seznamu má příběhy zajímavější a úžasnější, většina jich ale nějakým způsobem z Bible vychází, na Bibli odkazuje, nebo s ní polemizuje (třeba i Mistr a Markétka). Bez znalosti Bible to prostě dost dobře nejde. Jde o symboliku. Stejně jako se hodí znalost antické mytologie a literatury.

18.03.2007 22:05
---
Honza Odvárko, email: honza@odvarko.czNECHCISPAM
Chápu, že kdyby Bible v seznamu nebyla, našla by se spousta rýpalů "chybí tu nejčtenější kniha na světě". Přesto by tu dle mě Bible být neměla, protože je to kniha s tak specifickým významem a tak hlubokou historií, že jde o zcela oddělenou literární kapitolu. Nelze srovnávat jahody a maliny, stejně jako nelze vedle sebe postavit Malého prince a Bibli, i když si obojího vážím (stejně jako ostatních titulů v seznamu, už teď mě inspiroval k přečtení Příliš hlučné samoty a 1984).

09.04.2007 23:23
---
Aayla
...nechci rýpat (teda asi chci, jinak bych sem nepsala), ale jahody a maliny rozhodně lze srovnávat. Nelze srovnávat jahody s beruškou, ale porovnání jahod a malin mi přijde naprosto normální nebo dokonce, ehm, nutné. Já třeba preferuji jahodyXD
Když se vártím k Bibli. Je to seznam knih, které by si měl člověk za svůj život přečíst - Bible k základní vzdělanosti patří. V jednom z nevyšších políček je Píseň o Nibelunzích, což je taky věc, která od ostatních hodně odbočuje a mohlo by se říci, že srovnávat ji s Malým princem je naprosto nesmyslné. Ona se většina knih vůbec nedá srovnávat. Někdo by mohl říct, že HP nemá taky na seznamu co dělat, protože je to módní záležitost, která ještě neprokázala svojí hodnutu - a přece tady je.

27.04.2007 21:59
---
Honza Odvárko, email: honza@odvarko.czNECHCISPAM
Co do ovocného problému... nechtěl jsem psát známé spojení "jablka a hrušky", které - jistě nejen nám - zakazovali srovnávat na základní škole v matematice. Snažil jsem se naznačit, že srovnávat kvalitu něčeho můžeme jen tehdy, když je ono "něco" stejného druhu.
Právě proto bylo podnětem k mému komentáři, že mě při pročítání seznamu Bible dost zarazila a nedovedl jsem si ji představit třeba právě vedle takového Harryho Pottera. Zda sem ta či ona kniha ještě patří, to je otázka subjektivní a u každého závisí na toleranci, proto pokud tvrdíte, že Bible ano, nelze se proti tomu ohradit.

01.05.2007 11:35
---
Slavomír, email: primak.slavomir@seznam.cz
Pokud uvěříte, po smrti budete moci komunikovat s autorem. To se Vám u jiné knihy nestane. Autor je garantem, kterému není rovno. Za vším co kdy mínil je stále na věky. Je zvláštní kolik lidí o ni ví a vůbec jí nečetlo. Nebo myslíte že je to jen kniha která se dá srovnávat s jinou?

08.05.2007 18:12
---
Tim, email: tikonek@seznam.cz
Neznám jinou knihu, která by změnila tolik životů a pro kterou by tolik lidí položilo život. Neznám knihu, která by mi dala Naději, jako Bible. Neznám jinou knihu, která by obsahovala tolik pravdivých vyplněných proroctví jako je Bible. Bible má nadčasové poselství. V tomto a ještě jiném převyšuje nade všechny knihy.

08.05.2007 18:39
---
Chalim Kenabru
V tom případě si nezapomeňte přečíst Satanskou bibli. Čistě pro srovnání. A pak se chopte Koránu. Nevynechejte buddhistickou Dharmu.Hinduistické Védy pochopitelně také ne.Židovskou Kabalu jakbysmet.Klidně přidejte mayský Popol Vuh.A stovky dalších, pokud má být Bible mezi knihami, které musíte za život stihnout přečíst.

06.07.2007 06:18
---
Martin
Moc se mi líbí ten kolektiv autorů.:))))))

26.07.2007 15:47
---
lop
Jo - kolektiv autorů je dost dobrý :) ... rozhodně lepší než vypisovat na deset řádků Lukáš, Marek, Matouš, Jan, Šalamoun, Ester....:)

27.07.2007 13:42
---
mr. x
co třeba - "pomatený vizionář a kol." (he he :-)

27.07.2007 13:54
---
lop
to mr.x to nebylo moc vtipné

30.07.2007 14:33
---
černošský pánbú
Čtěte Bibli, neboť tam to všecko je!

09.05.2008 23:26
---
abc
ja jsem bibli nečetla ale Existuje slavnější kniha? je stará tisíce let(nejstarší zápisy), a přesto se stále vydává. Nejsem věřící člověk a číst ji nehodlám, ale jak to dokázala?

15.05.2008 17:20
---
Peter
Bible, poučí o chybách a zdaru člověka lépe, než jiné knihy. Pokud chceme navíc poznat Boha, a máme ho poznat, není zbytí, zase šáhneme po ní.

17.05.2008 21:23
---
týna, email: m.maliko@seznam.cz
Už jen proto,že je tu tolik různorodých komentářů stojí za to si ji přečíst..Bible je kniha knih a můžu vás ujistit,že je tam spousta odpovědí a rad a stačí jen hledat.! Ti kdo tuto knihu odsuzují bez přečtení jsou u mě slaboši..

13.08.2008 20:26
---
J.S.
Myslím si, že Bible si svou slávu zajistila především tím, že je to záležitost víry a nezapomeňte, že křesťanství je nejvíce rozšířené náboženství. Pokud chcete něčemu věřit a narodili jste se v některé evropské zemi, nebo zemi, které se křesťanství v minulosti vnutilo, jaká je potom šance, že sáhnete zrovna po Bibli?? Proto se domnívám, že číst ji jen proto, že je to nejrozšířenější kniha na světě není zrovna velký argument. No, určitě se nechci nikoho dotknout! Určitě by se na toto téma dalo dlouho polemizovat, ale také bych jí nezařadil na tento seznam. Koneckonců neznám člověka, který by o Bibli nevěděl, a proto si myslim, že tu ani nepotřebuje být uveřejňována.

24.01.2009 23:12
---
Jarmila
Vite, jak Bible vznikla? 9 stoleti se hlavy pomazane dohadovaly o tom, ktere spisy a kterych autoru zaradit - mluvim zejmena o NZ. Coz v praxi znamena, ze je opravdu hodne hodne zcenzurovana, a ze existuje cela rada jinych, rekla bych pro cloveka mnohem zavaznejsich textu, ale neprosly. Neznamena to, ze v Bibi neni nic, co by stalo za pozornost. Znamena to hlavne to, ze obtizne chapeme symboliku textu vytrzenych z kontextu, ze kontinuita se starym byla pretrzena a ze se jedna o jeden z nejstarsich pokusu ovlivnit lidi v tom, co by MELI cist :-)

24.01.2009 23:53
---
Emil
Podle mě může být Bůh pěknej sadista, když stvořil člověka, aniž by se ho ptal, jestli chce byt nebo nechce být stvořen, pak mu dal doprostřed ráje strom poznání a zakázal z něho jíst - čili ho pokoušel, nebo mu dál tím na vybranout - buď žít jako nevědomé hovádko- kam a jak daleko by mohl dojíta nebo vzít zakázané ovoce, když to nepomohlo, tak vyňal z něho to rovnocenné, nejdrařší - ženu, kterou pokoušel pro změnu dábel a ona pak pokoušela svého muže. Kdo by z mužů odolal, že. Když oba podlehli pokušení, které Bůh takhle šikovně nastrčil, tak je potrestal. Snad proto aby v nich vzbudil pocity viny, aby byli před ním ustrašení chudáčci, kteří se mají báti svého Stvořitele a ani proti Němu neceknout, aby nebyli opět potrestaný.Pak Stvořitel poslal svého syna - Spasitele, aby lidi zachraňoval a tím ukazal jakej je to Borec, plnej dobroty. Když začátek Bible čtu, tak mě napadá: MĚL JSEM JÁ vůbec NA VYBRANOU?

19.02.2009 18:42
---
Emil
...ještě dodatek: Aby to nebylo málo, tak Jeho syn - Spasitel dal další zákaz - další pokušení - nesmíte se rouhat proti Duchu Svatému. Tak co je tedy život ?

19.02.2009 19:06
---
houp, email: holup.f@seznam.cz
Nejlepsi komentar: 20.01.2007 12:39 --- ja.ro tuhle knizku byste si fakt meli precist nez umrete, protoze po smrti uz se cist neda :-)

12.04.2009 03:17
---
Pierre
Príbehy o hrdinskom Dávidovi a iných su fakt krásne i trochu drsné a nepoznat ich je ako byt bez zakladneho vzdelania. Treba si uvedomit že mnohe knihy, rozne komentare v novinach a casopisoch ako aj ludova slovesnosat sa o biblicke pribehy casto opieraju pri svojich najroznejsich naražkach, metaforách a inotajoch, a clovek neznajuci bibliu nepochopi co sa tym mysli, na co sa vlasne naraza a com sa tým hovori... Rovnako aj mnohe zname i menej zname piesne su plne toho. Len taky Karel Kryl spievajuci napr. o tancujucej Salome. Kto pozna biblliu, vie presne o com spieva. Kto nepozna, nerozumie... Takze priatelia, citajte, citajte, citajte. Ach jo, tanecnica Salome..., ta malá Salome má tance velmi krásne, ale trošku pridrahé, platí sa za ne životom :-)

15.06.2010 11:51
---
Dali
Komentář k Emilovi: Jde z toho vidět že jste nepřečetl celou Bibli ještě a pkud ano tak jste nepochopil smysl Bible.Protože Bible se nedá číst jako nějaký román.Ale musíte mít nejprve správný překlad a také někoho kdo vám to vysvětlí.

15.07.2010 12:18
---
Dali
A k tomu vašemu vyjádření o pokšení Adama a Evy. Opomněl jste jakou úlohu tam má vlastně ďábel. Slovo „ďábel“ označuje někoho, kdo o někom jiném ničemně lže. „Satan“ znamená nepřítel nebo odpůrce. Těmito výrazy je označován hlavní Boží nepřítel. Byl to zpočátku dokonalý anděl, který žil v nebi s Bohem. Později však začal být domýšlivý a toužil po uctívání, které právem patří Bohu. (Matouš 4:8-10) Tento anděl, Satan, mluvil s Evou prostřednictvím hada. Lživými řečmi ji přiměl, aby neposlouchala Boha. Napadl tak Boží „svrchovanost“ neboli postavení Boha jako Nejvyššího panovníka. Satan zpochybnil to, že Bůh má právo vládnout a že vládne v nejlepším zájmu svých poddaných. Zpochybnil i to, že vůbec nějaký člověk zůstane Bohu věrný. Tímto jednáním se Satan stal Božím nepřítelem. Proto se mu začalo říkat Satan Ďábel. (1. Mojžíšova 3:1-5; Job 1:8-11; Zjevení 12:9) Takže Kdo tedy za to může Bůh nebo Satan? Odpovězte si sám, ale s určitostí vím že Bůh není sadista ale laskavý a spravedlivý.

15.07.2010 12:23
---
Michal
Nekolikrat jsem se docetl, ze neni knihy ktera by byla slavnejsi a pro kterou se tolik umiralo atd atd... Uvedomme si ze krestanstvi NENI jedinym nabozenstvim na svete a brzo uz ani nebude nejrozsirenejsi...mozna ze uz neni ani ted, zalezi jestli porovnavame pouze verici lidi nebo kultury jako takove !!! Bible je velmi dulezita ale Koran mi prijde (po precteni a celkem dlouhem uvazovani) lepsi....zijeme v Krestanske spolecnosti ale to uz asi nebude na dlouho ... POZOR na to !!!

03.08.2010 23:11
---
Peter 333
Michal: Nezjieme v kresťanskej spoločnosti. Sú tu aj kresťania, ale celkovo spoločnosť už nie je kresťanská, už dávno nie. Ale minimálne pre pochopenie našej starej kultúry a umenia je poznanie tejto knihy takmer nutnosťou ako aj starej Cirkevnej Tradície - náuka, myslenie, vnímanie a chápanie daných vecí.

23.10.2010 17:26
---
pipetion
Bibli jsem si přečetla a dalo by se o knize napsat ještě další "bible". Ale všem doporučuji scénku od Sklepáků na téma Bible.

20.10.2011 22:47
---
tom
Bible je pouze předchůdcem marxe a engelse prvotní záměr možná nebyl špatný posleze se z toho ovšem vyklubala jen dojná kráva.

03.07.2012 11:50
---
Pavla
Toto je jediná kniha,ve které jsou slova ŽIVÁ,mají moc...Bůh skrze ně k Vám osobně bude mluvit a otevře vám oči a srdce,promění váš život...to se nedá popsat, jedině zažít...zkuste to.......

07.03.2013 12:28
---
v., email: bzzum@centrum.cz
Hmm, díky za inspiraci. Věk už na to mám, asi si to opravdu konečně přečtu. Matně si pamatuji že ještě jako dítě jsem si ji schoval a později několikrát čtení úspěšně odložil. Snad jí tam ještě najdu...

07.09.2014 22:41
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: