Komentáře ke knize Malý princ :

egon
jedna z nejkrasnejsich knizek vubec!!!! da se cist stale znova a to od detsvi az do smrti.. s tim jak clovek roste a vnima svet okolo sebe, tak v ni nachazi pokazdy neco novyho

11.02.2007 23:16
---
daniela
jj,doporucuju ve francouzstine!!!dodava to jeste vic krasy nez ste si mysleli ze tam je...

28.02.2007 22:36
---
Bucyduc putapuc
Danielo, božínku. Božínku, Danielko!! Kolik je krásných knížek na světě? Kolika jazyky bych měl vnímat? Představivost a snění domýšlej.
Slepičku zdraví Kohoutek.


05.03.2007 22:09
---
Aayla, email: aayla.secura@volny.cz
Bucyduc, sice jsem nepochopila smysl tvého přízpěvku, ale shazovat originály knížek je docela, ehm, primitivní, nemyslíš? Ono většinou dokud člověk skutečně nezačne číst originály, tak mu nedojde, jak moc se může ztratit v překladu. Spousta lidí pokládá češtinu za nepřeložitelnou a že to nikdo jiný nemůže pochopit (taková naše výmluva, kdyby se třeba někde v zahraničí něco nelíbilo), ale veškerá literatura, kterou známe my, je z překladů a ať je to překlad sebekvalitnější, je to furt jenom překlad.
Když neumíš francouzsky, je to tvoje věc, ale nevysmívej se lidem, kteří umí. To je jako ti lidé, kteří si připadjí děsně "cool", že nečtou

11.03.2007 10:59
---
Verča
Zvláštní knížka, nevím, ale čekala jsem od ní víc...určitě má své kouzlo, je krásná...ale takový Alchymista od Coelha mi přišel zpracovaný mnohem lépe..

11.04.2007 14:28
---
Jeannie, email: JanaRychlovska@seznam.cz
Tak tady bych si dovolila nesouhlasit, já si naopak myslím, že u některých knížek je překlad tím, co je dělá tak skvělými

14.07.2007 21:28
---
Emasu, email: ema.kuprova@accenture.com
Co se tyka prekladu, tak vim, ze ve spouste knizek se clovek bez prekladu ztrati, protoze ne vsichni z nas umi tak dobre jazyk (vetsina ne, protoze nejsme rodili mluvci) aby dokazali cist a prelozit si vsechny zaludnosti...proto je preklad dobra vec... Je pravda, ze zadny preklad neni doslovny, ale po mych zkusenostech to ani nejde... A to jsem par knizek uz prelozila... :) Ale doufam, ze nas prekladatele neodsoudite k necinnosti a nebudete jenom cist v originale... :)

19.07.2007 10:55
---
Agrippa
ja vim, ze tohle pisu o hodne knizek, ale.... GENIALNI dilo...cetla sjem ji snad 100x :)

20.08.2007 21:19
---
Aayla
Jeannie, s tím nesouhlasím. Málo který překladatel dokáže udělat ze špatné knihy dobrou a pokud se mu to podaří, pak čteš překladatelův přepis a ne původní knížku. Když je knížka patetická, tak by měl i překlad vyznít pateticky, když je to kýč, tak ať je to kýč i v překladu. ...hmm, čistě teoreticky je zdokonalování knihy pouze ku prospěchu věci, ale i tak se mi to příčí:) Jinak já také čtu naprostou většinu knížek v českém překladu. I tak ale na originál prostě nic nemá. Nicméně i já si přečtu Shakespearea stokrát radši v překladu, než abych se nad ním trápila a stejnak z toho neměla prvotřídní zážitek. Říkám jen, že pokud na to někdo má, tak s originálem se prostě nedá nic srovnávat. Člověk pak má před sebou knížku takovou, jaká byla napsaná, žádnou interpretaci.

25.08.2007 21:37
---
Klára
Četla jsem Malého price synovi. Je pravda, že z knihy nebyl nadšený,zřejmě proto že jsem prošvihla správný okamžik dětství, ale ví že tato kniha existuje a ví o čem je a jaká je hlavní myšlenka a pokud bude chtít, vráti se ke knize až dospěje. Byla jsem docela zděšená když v 8 tř zákl. školy mi syn oznámil, že tuto knihu zná kromě něj jen jedno dítě z celé 30 členné třídy. Co proboha rodiče těm dětem čtou?

03.09.2007 15:27
---
Aayla, email: nifredil@ufoni.cz
Sice ještě děti nemám (a v nebližší budoucnosti ani neplánuji), ale i teď jsem si jistá, že Malý princ by byla ta poslední kniha, kterou bych svému dítěti četla. Pokud vím, tak Malý princ má nálepku "pohádka pro dospělé". Tj. stejně tak jako Simpsonovi jsou seriálem pro dospělé, tak ani Malý princ prostě není knížka pro děti. Každopádně ne pro děti v předčítacím - předškolním - věku. Poprvé jsem četla Malého prince o prázdninách po druhé třídě a vůbec se mi to nelíbilo, vlastně mi to přišlo jako pěkná nuda. Podruhé jsem ho četla jako "doporučenou četbu" někdy ve třinácti (takový romantický a hloubavý věk) a hned jsem to vnímala jinak. Nicméně se přidávám k tvému zděšení, že z třiceti třináctiletých dětí znají Malého prince jenom dva. To je ostuda. Neptám se ale, co to rodiče dětem čtou, ale co je to, sakra, v té škole učí.

15.09.2007 23:07
---
*Vejuu*
Kouzlo Malého prince podle mého názoru spočívá hlavně v tom, že se dá číst v jakémkoliv věku...ať je vám 6, 17, nebo 35...pokaždé tam najdete něco nového, co vám dřív uniklo, ale bez toho, abyste se cítili nějak ošisezeni...prostě vás v tom předchozím čtení ani nenapadlo, že v té knize může být ukryto ještě něco navíc....souhlasím s Klárou, seznamovat děti už v raném věku s tím nejlepším, co jim literatura může nabídnout, je velmi chvalitebné a hlavně to výrazně pomůže formulovat pozdější literární vkus...

18.09.2007 22:02
---
Ífa
Z vlastní zkušenosti můžu napsat, že mi kniha byla doporučována ve škole i jinde, ale mě prostě nebavila. Asi mě nebavilo i to, že bych jí měla číst, když mi ji někdo tak jako doporučuje vehementně. Navíc ve škole mi to přišlo jako pózam, když jí někdo četl. Prostě jsem si ji našla v dost dospělém věku sama a pak jsem měla pocit že je to ono. Nemyslím, že bych ji musela číst víckrát, ale k úryvkům jsem se vracela.

04.10.2007 17:53
---
Hladko
Nemyslím si, že kniha malý princ je knihou pro děti.Zkuste zapátrat v paměti a najít dítě, kterému by se kniha upřímně líbíla.Já jsem v ní, co by malý prcek, rozhodně zalibení nenašel.Bohužel si také myslím, že četba této knihy je dnes zpopularizovana do té míry, že se zde vloudil názor, že kdo nepřečetl Malého prince, je taková čtenářská nula, což mě osobně odrazuje od positivního přístupu k jakémukoliv dílu.Mj. věřím ironické poznámce Jana Wericha: "masa má, jak známo, výborný vkus!", což je čitelné i na těchto stránkách a vrcholu knižního žebřícku v čele s Šifrou mistra Leonarda.Netvrdím, že se jedná o knihu špatnou, tvrdím jen, že počet hlasů u této knihy vypovídá o tom, o čem mluví J.W...a Malý princ? Stojí za přečtení, ale nepodléhejte davovému vkusu.

19.02.2008 13:25
---
Marcela P.
miluju Malého prince, poprvé jseem ho četla v 10, od té doby už snad 15x.. neobyčejně kouzelná knížka.. ten, kdo kritizuje její špatné ,,zpracování" nic nechápe.. to není jen knížka, Malý princ přesahuje rámec knihy.. Malý princ je názor na život, úžasně výstižné, milé a přesto ironické a hlavně pravdivé a lidské.. nezáleží na formě, ale na sdělení a Malý princ je doopravdy neocenitelné dílo

25.03.2008 19:21
---
Verča
Měním názor...Malý princ je téměř dokonalá knížka a minimálně stejně dobrá jako Alchymista..ne-li lepší, ale nechce se mi srovnávat...Krásné je to také v mluvené formě od Viktora Preisse.

13.08.2008 16:12
---
Broki
Souhlasím s Marcelou, tohle není "jen" knížka. Je to geniální dílo, ve kterém si to své najde každá věková kategorie..

13.09.2008 14:58
---
Martina
Nádherná knížka.. Právě jsem jí dočetla a opravdu nemá chybu. Konec mě opravdu dojal a z této knihy opravdu na Malého Prince věřím, i když už nejsem zrovna dítě... Odteď když se podívám na hvězdy vzpomenu si na něj...

05.06.2009 18:11
---
k...
Když jsme tuto knihu četli, jako povinou četbu v čítance tak to bylo opravdu nudné a nechápala sem ji. Ale nakonec sem si ji přečetla sama a to kouzlo sem tam našla.Moc hezká knížka

25.03.2010 21:17
---
Iva
Knížku znám už od ranného dětství... a postupem času má pro mě další význam... Téhle knížce jsem dala hlas, protože v ní jsou tak ryzí myšlenky vysvětleny, aby je i jako pohádku vzalo malé dítě... Nepochopí nejspíš o čem Malý princ vlastně je... ale časem na to přijde

20.07.2010 22:54
---
Tomík
Pro mě osobně to nejlepší, co jsem četl.. a před pár lety jsem si dal předsevzetí číst ji alespoň jednou ročně... a držím ho.. doporučení..

09.09.2011 21:06
---
pipetion
Souhlasím. Je to knížka pro všechny věkové kategorie. Některé úryvky jsem si chtě nechtě zapamatovala. Akorát si myslím, že se nemá nic přehánět. Prostě hezká knížka.

20.10.2011 22:42
---
Ochrana proti spamu. Kolik je dva krát čtyři?
Přidej komentář k této knize:

Vaše jméno: (*)
Email: